Najnovšia kázeň

Najnovšia kázeň

Čo sa deje na Cukrovej

Pozývame k spoločným modlitbám za Ukrajinu v našom kostole - Cukrová 4, Bratislava

každý piatok ráno o 7.00 hod.

 

Pozvanie k modlitbám a pôstu za Ukrajinu

Stalo sa to, o čom sme verili, že sa už nikdy nestane. Svet sa ocitol na pokraji ďalšej svetovej vojny. Čelíme zlu, ktoré má totálne nároky a trúfa si premeniť svet podľa svojej zlovoľnej predstavy. To zlo má démonickú podobu. Opakuje  sa to, čo sa v dejinách udialo už mnohokrát. Človek opojený víziou absolútnej moci sa rozhodol zahrať sa na Boha. Koniec takej spupnosti je vždy tragický, ten, kto sa takto povýšil nad dobro a zlo padne, no môže pri tom zničiť veľkú časť sveta.

Tvárou tvár hrozbám z Kremľu si budeme musieť statočne obhájiť svoju slobodu. Prezident Putin vystavil ukrajinský národ totálnej vojne, urobil tak z neho obetného baránka. V tej tragickej chvíli sa spojme v modlitbe s našimi bratmi a sestrami na Ukrajine. Ich rany sú našimi ranami,  ich ohrozenie naším ohrozením, ich sloboda je našou slobodou. Modlime sa za ukrajinskú vládu, aby bola múdra, statočná a rozhodná. Modlime sa za občanov Ukrajiny. Modlitba je skutočnou iba vtedy, keď je prípravou na čin. Modliť sa znamená pripraviť miesto v srdci všetkým utečencom, ktorí prichádzajú na naše hranice.

Modlime sa za sestry a bratov v Rusku, za silu občianskej spoločnosti postaviť sa na odpor kremeľskému vojnovému diktátu, ktorý chce obyvateľov Ruska použiť ako rukojemníkov vlastného zla. Modlime sa za cirkev v Rusku, aby dokázala odvážne pozdvihnúť svoj hlas proti vojnovej mašinérii. Modlime sa za zodpovedných svetových lídrov, za svet západnej demokracie, aby mali dostatok rozvahy pre múdre rozhodnutia a dostatok odvahy pre rozhodné činy.

Modlime sa za všetkých ľudí, aby sme zlu čelili so srdcom otvoreným Božej láske, ktorá vidí v každej ľudskej bytosti nekonečnú hodnotu, aby sa nášho spravodlivého hnevu nezmocnila slepá nenávisť, ktorej plamene zapálili strojcovia tej hanebnej vojny.

Pápež František svetu adresoval takúto výzvu: Apelujem na všetkých, veriacich aj neveriacich. Ježiš nás naučil, že na diabolskú nezmyselnosť násilia sa odpovedá Božími zbraňami, modlitbou a pôstom. Pozývam všetkých, aby blížiaceho sa 2. marca, na Popolcovú stredu, zachovali Deň pôstu za mier. Osobitným spôsobom povzbudzujem veriacich, aby sa v tento deň intenzívne venovali modlitbe a pôstu.

Prijmime túto výzvu. Stredu 2. 3. venujme pôstu. Stretnime sa o 19.00 v kostole na Cukrovej 4 k modlitbám za Ukrajinu.

Pôstu a modlitbám venujme aj každý nasledujúci piatok. Pozývame vás na pravidelné ranné modlitby v piatok o 7.00 do kostola na Cukrovej 4. Začneme v piatok 4.3.

Daniel Pastirčák, Petr Kučera

 

Aktuality

NEDEĽNÉ BOHOSLUŽBY

22.5.2022

Čítať ďalej...

MODLITBY ZA UKRAJINU

každý piatok o 7:00 hod.

Čítať ďalej...

INÉ STRETNUTIA

v máji

Čítať ďalej...

Partneri

CB Kaplnka

Cirkev bratská

CB Svätý Jur

Cirkev bratská

Betánia

Diakonické združenie

Kvapôčky

Detský spevácky zbor

Narnia

Cirkevná základná škola

Bilgym

Bilingválne gymnázium C.S.Lewisa